Yenilendik Artık daha güçlüyüz


Rodrunner binek ve hafif ticari araçlar için süspansiyon ve direksiyon parçaları üretimi, referans sayısı ve mevcut kapasitesiyle yenileme pazarında (After market) Avrupa’nın en büyük markalarından biridir. Rodrunner toplamda 120.000 m² fabrika alanına sahiptir ve global olarak 1700’den fazla çalışanı vardır. Pazardaki talebin ve gelişmenin gereği olarak son teknoloji, üretim ve kontrol ekipmanları ile 2008 Haziran ayında tam kapasiteyle üretime başlanmıştır. Düzce tesisleri, aynı zamanda Rodrunner için, ileri teknolojinin yanında yeni üretim metotlarını, yüksek kaliteyi ve yeni yönetim anlayışını sembolize eden bir tesis niteliği taşımaktadır.

Rodrunner, ileri teknolojiyi ve müşteri memnuniyetini her zaman ön planda tutan anlayışıyla, Dünyanın lider markalarından biridir.

Tam müşteri memnuniyetini hedefleyen ve iş mükemmelliği yönetim anlayışını gerçekleştirmeyi kendi geleceği olarak gören Rodrunner, bu bakımdan da Avrupa’da ciddi bir saygınlık kazanmıştır. Üretiminin %90’ını, başta Avrupa kıtasına olmak üzere 70’den fazla ülkeye ihraç etmektedir. Aylık üretim adetleri, 9000 den fazla değişik referanslar için 3 milyonun üzerine çıkmakla beraber her sene 650’nin üzerinde yeni referans Rodrunner ürün gamına dahil olmaktadır.

Rodrunner ; rotil, rot başı, rot mili, alüminyum ve çelik dövme rotilli kol, saç salıncak, z-rot ve burç ürün gruplarını Türkiye, İspanya, Hindistan ve Çin’deki üretim ve dağıtım merkezlerinde üreterek tüm dünya’da adından söz ettirmektedir.

 

Tesislerimiz


•En ileri teknoloji ve metotlarla Tasarım yapan , üretime kadar tüm proseslerin sahibi olan ve AR-GE tesisi belgesine sahip olan Devlet onaylı AR-GE Bölümü ve Kalıphane

•Çelik ve Alüminyum parçalarının şekillendiği Dövmehane

•En son teknolojilerin kullanıldığı Talaşlı İmalat tesisi

•Full otomatik Kataforez tesisi

•Tamamı Robotize olmuş Sac şekillendirme ve kaynak operasyonlarının yapıldığı Sac Salıncak tesisi

•Kullandığımız tüm burçların üretildiği mamullerimizde son derece hassas proseslerin uygulandığı Kauçuk Metal tesisi.

•Tüm parçaların büyük bir titizlik ve kalite anlayışıyla birleştirilip mamul haline geldiği, aylık 3 milyon kapasiteli Montaj ve Paketleme bölümü

•Son Teknolojik ekipmanlar ile donatılmış Kalite ve Test laboratuvarları

•Dünyanın 70’den fazla ülkesine ihracatı gerçekleştiren Sevkiyat bölümü

 

KalıphaneRodrunner kalıphane olarak son teknoloji makine ve yazılımları kullanarak tüm kalıplarımızı kendi bünyemizde üretmekteyiz. Bilgisayar destekli mühendislik yazılımlarından; Sac şekillendirme ve sıcak dövme için ayrı ayrı, çoklu programlar kullanılmaktadır. Böylece tek seferde ideal kalıp tasarımları yapılmaktadır.

Konusunda yetişmiş tecrübeli personeller ile birlikte sac salıncak, sıcak dövme, kaucuk vulkanizasyon ve soğuk yolluk kauçuk enjeksiyon kalıplarının tamamının imalat, bakım ve revizyonları Rodrunner kalıphanede gerçekleştirilmektedir.

CAD/CAM/CAE yazılımlarının desteği ve tecrübeli kadromuz ile ihtiyacımız olan tüm kalıpların imalatı ve bakımları Kalıphane bünyesinde gerçekleştirilmektedir. Kalıphane’mizde bulunan CNC dik işleme merkezleri ile yaptığımız kalıplarımız ;

→ Sıcak Dövme Kalıpları ve tashihi
→ Sac Metal Şekillendirme Kalıpları
→ Kauçuk Enjeksiyon Kalıpları

Dünyanın 70’den fazla ülkesine ihracatı gerçekleştiren Sevkiyat bölümüne sahibiz.