logo icon

Dövmehane

Üretim bölümleri ile ön plana çıkan ve bu alanda sektöründe öncü olan Rodrunner; Avrupa’nın lider üreticisini konumunu her geçen gün daha da sağlamlaştırmaktadır.

Yüzde yüz yerli sermaye ile kurulmuş olan, 3 milyondan fazla aylık üretim hacmine sahip olan ve 90’dan fazla ülkeye ihracat gerçekleştiren Rodrunner 68 farklı araç markası için rotil, rotilli salıncak, rot mili, rot takımı, rotbaşı, rotilsiz salıncak, salıncak burcu, kauçuk grubu, denge kolu ve denge kolu burcu, tamir kiti, Z-rot, Z-rot kiti, sac salıncak, alüminyum ve çelik dövme rotilli kol gibi ürün gruplarında ileri teknolojiyi üretim tesislerinde büyük bir titizlik ve tecrübe ile uygulamaktadır. Bu teknolojik üretim tesislerinden biri de Rodrunner Dövmehane bölümüdür.

Binek ve hafif ticari araçlar için süspansiyon ve direksiyon parçaları üretiminde, mevcut kapasiteyle yenileme pazarında Avrupa’nın lideridir.

Üretim alanında lider olan ve senede 900’den fazla yeni ürün üreten Rodrunner; global tesisleri ile dünya çapında 2.300’den fazla çalışanı ile hizmet vermektedir.

Dövmehane tesisi ve kapasitesi

Yıllık 10.000 ton çelik ve 3.000 ton Alüminyum dövme kapasitesine sahip olan dövmehane bölümümüzde 0,1-7 kg aralığında çelik ve alüminyum parçalar modern teknolojiye uygun olarak üretilmektedir. Tesisimizde 600 tondan 2.500 tona kadar çelik ve alüminyum dövebilen üretim hattı mevcuttur.

Kesilmiş parçalar PLC kontrollü modern fırınlarda ısıtılarak dövme preslerine gönderilmektedir. Taşlama, kumlama, rotil delik delme ve soğuk kalibrasyon işlemlerinden sonra operasyonlar tamamlanmaktadır.

Alüminyum parçalar dövme sonrası gerekli mekanik özellikleri sağlamak için PLC kontrollü modern fırınlarda çözeltiye alma ve yaşlandırma ısıl işlemine tabi tutulmaktadır. Isıl işlem sonrası kumlama operasyonu ile parçalar talaşlı imalata hazır hale getirilmektedir.

Teknolojik Üretim

Rodrunner, dövmehane tesisinde de son teknolojik robotları kullanmaktadır. Parçaların PLC kontrollü modern fırınlardan sonra ısı kontrollü robotlar sayesinde preslerle aktarımı gerçekleştirilir.

Alteka Düzce / Türkiye

Alteka, 2018 yılında Düzce’de 18.000 metrekare açık alan üzerinde, 5.000 metrekare kapalı alan içerisinde, yüksek teknolojisi ile 0.1kg – 5kg arasında Alüminyum dövme parça üretimine başlamıştır. Alteka, yıllık ortalama 3.000 ton Alüminyum dövme kapasitesine sahiptir.

Alteka, otomotiv sektöründe kullanılan 6000 serisi ve savunma sanayi sektöründe kullanılan 2000 ve 7000 serisi Alüminyum malzemeyi yüksek mühendislik ile Avrupa standartlarında dövme ve ısıl işlem yapabilme yeteneğine sahiptir. Talep halinde müşteriye özel alüminyum alaşımları ile de üretim yapılabilmektedir. Alteka, kullanılan ileri teknoloji ürünü simülasyon programları ile tasarım sonrası ürünleri tek seferde ve doğru şekilde üretir.

Otomotiv sektöründe süspansiyon parçalarında geniş bir ürün yelpazesine sahip olan Alteka, her geçen gün ürün sayısını artırmaktadır. Aluminyum dövme Akson, Salıncak, Rotilli Kol, Rotil, Rotbaşı, Silah Gövdesi ve Burç gövdesi imalatları yapmaktadır. Alteka aynı zamanda havacılık, demiryolları, inşaat ve enerji sektörleri için de çalışmalarını sürdürmektedir.

Alteka olarak; alüminyum dövmenin dayanıklılığı, hafifliği, ekonomisinin yanında herhangi bir kalite kaybı olmadan geri dönüşümünün de sağlanması sayesinde gelecek kuşaklara yaşanılabilir ve temiz bir dünya bırakmak için çalışmalarımızı bütün hızımızla sürdürüyoruz.

Alüminyum Dövme Üretimi

Kesilmiş parçalar PLC kontrollü fırınlarda %100 sıcaklık kontrolü ile ısıtılarak dövme preslerine gönderilir. Sürücü kontrolü ile pres hızları ayarlanabilmekte ve alüminyum için en ideal dövme hızı yakalanmaktadır.

Alteka Tesisimizde:

– 1 adet 2500 ton dövme hattı

– 1 adet 1600 ton dövme hattı

– 1 adet 1000 ton dövme hattı bulunmaktadır.

Alteka tesisi hakkında ayrıntılı bilgiyi http://www.altekaforge.com/ adresinden edinebilirsiniz.

Çevre ve Doğayı Önemseyen Firma; Rodrunner           

Yeni devreye alınan ürünleri tek seferde doğru şekilde üretebilmek ve mevcut ürünleri iyileştirmek için tasarım sonrası simülasyon programları kullanılmaktadır. Gelecek kuşaklara yaşanabilir bir dünya bırakmak için kullandığımız hammaddeyi, enerjiyi, doğal kaynakları ve çıkardığımız atıkları azaltmak için sürekli projeler geliştirilmektedir.

Mevcut olan tüm avantajları rotil, rotilli salıncak, rot mili, rot takımı, rot başı, rotilsiz salıncak, salıncak burcu, kauçuk grubu, denge kolu ve denge kolu burcu, tamir kiti, z-rot, z-rot kiti, sac salıncak, alüminyum ve çelik dövme rotilli kol ve üretilen 18 ürün grubu için söz konusudur.

Preloader Lütfen bekleyin
Yeni Ürünler
New items Yeni Ürünleri Görüntüle