logo icon

Kalıphane

Binek ve hafif ticari araçlar için süspansiyon ve direksiyon parçaları üretiminde, mevcut kapasiteyle yenileme pazarında Avrupa’nın lideri olan Rodrunner; ileri teknoloji ile tecrübeyi birleştirmeye önem verir. Senelik 900 yeni ürün geliştirmek için kalıp süreci önemli bir rol oynar. Bu hedefe ulaşmak için Rodrunner, kalıphane tesisine son yıllarda büyük yatırımlar yapmıştır. Son teknolojik kalıp CNCleri ile Rodrunner kendi sektörünün en büyük ve teknolojik kalıphanesine sahiptir.

Geniş ürün yelpazesi ile sektördeki farkını ortaya koyan Rodrunner; rotil, rotilli salıncak, rot mili, rot takımı, rot başı, rotilsiz salıncak, salıncak burcu, kauçuk grubu, denge kolu ve denge kolu burcu, tamir kiti, Z-rot, Z-rot kiti, sac salıncak, alüminyum ve çelik dövme rotilli kol gibi ürün gruplarında Avrupa’nın lider üreticisi konumundadır. Bu ürün gruplarının hepsinin kalıpları Rodrunner çatısı altında kendi kalıphane tesisimizde yapılmaktadır.

Yenilik ve teknoloji anlayışı ile ürün gruplarının tamamını ileri teknoloji ile üreten Rodrunner, irade ile sürdürdüğü başarısını yerli sermayeye olan katkısı ile taçlandırmaktadır.

İleri Teknolojiyle Harmanlanmış Kalıphane Donanımı

Kalıphanemizde son teknoloji makine ve yazılımları kullanarak tüm kalıplarımızı Rodrunner bünyesinde üretmekteyiz. Bilgisayar destekli mühendislik yazılımlarından; sac şekillendirme ve sıcak dövme için her birine yönelik çoklu programlar kullanılmaktadır. Bu sayede tek seferde oldukça başarılı bir şekilde ideal kalıp tasarımları yapılmaktadır.

Alanında Uzman; Rodrunner

Konusunda uzman ve yetişmiş tecrübeli personeller ile birlikte sac salıncak, sıcak dövme, kauçuk vulkanizasyon ve soğuk yolluk kauçuk enjeksiyon kalıplarının tamamının imalat, bakım ve revizyonları Rodrunner kalıphanede CAD/CAM/CAE yazılımlarının desteği ile gerçekleştirilmektedir.

Kalıphane bünyesinde bulunan CNC dik işleme merkezleri ile yapılan kalıplar aşağıdaki gibidir;

Teknolojik gelişmeler doğrultusunda üretim süreçlerini güncellemek Rodrunner’ın öncelikli hedefidir. Bu hedefe uygun olarak üretimde sürekli yeni üretim metotları uygulanarak iş süreçlerinde verimlilik sağlanmaktadır. Türkiye ekonomisine bu bağlamda büyük katkı sağlayan Rodrunner, 2009 yılından bu yana Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşu içerisinde yer almayı başarmıştır.

Preloader Lütfen bekleyin
Yeni Ürünler
New items Yeni Ürünleri Görüntüle