logo icon

Eğitim ve Gelişim

Teknorot; rotil, rotilli salıncak, rot mili, rot takımı, rotbaşı, rotilsiz salıncak, salıncak burcu, kauçuk grubu, denge kolu ve denge kolu burcu, tamir kiti, z-rot, z-rot kiti, sac salıncak, alüminyum ve çelik dövme rotilli kol gibi ürün gruplarında Avrupa’nın lider üreticisi konumundadır.

Teknorot yalnızca üretim gamını genişletmek amacında olmamakla beraber eğitim ve gelişim için de gerekli önemi vermekte ve gerekli sorumluluğu üstlenmekten kaçınmamaktadır.

Teknorot Otomotiv olarak eğitim hedefimiz “İnsana yapılan yatırım, en yüksek getirili yatırımdır” ilkesine dayanmaktadır. Dolayısıyla kadromuz dahilinde çalışan tüm ekibimize yüksek standartlarda kendini geliştirme ve eğitim olanakları sunabilmek ve onların şirketin başarısındaki etkinliklerini sürekli kılmalarına ve arttırmalarına önemli katkı sağlamayı hedeflemekteyiz.

Rekabet ve teknolojik gelişmelerin sürekli değişmesi ile şirketimizin konumunu da muhafaza etmek ve geliştirmek adına mesleki eğitimlere ve kişisel gelişim eğitimlerine verdiğimiz önemle, çalışanlarımızın kişisel gelişim sorumluluklarının farkında olmalarını sağlamaktayız.

Bunun yanı sıra yüksek performanslı bir çalışan kültürü yaratılmasına katkı sağlamayı da hedefleyerek üzerimize düşen çağdaş insan kaynakları yönetimini gerçekleştirmeyi hedefliyoruz.

Ekibimizin bilgi, beceri ve tutumlarında, performansında, çalışma ortamında, motivasyonunda iyileştirmeyi ve kurum kültürünü yaygınlaştırmayı amaçlayan eğitim faaliyetlerinden bazılarını aşağıda bulabilirsiniz.

İç Eğitimlerimiz; Teknik Beceri Eğitimleri, Kalite Sistemleri Eğitimleri, Kişisel Gelişim Eğitimleri ve İş Sağlığı ve İş Güvenliği Eğitimleri olmak üzere dört gruptan oluşmaktadır.

Dış Eğitimlerimiz; yıl sonunda bölüm yöneticilerinin talep, ihtiyaç ve onayı ile oluşturulan eğitim bütçesi doğrultusunda, bir sonraki yıl içerisinde gerçekleştirilir. Ayrıca yıl içerisinde önceliklerin değişmesi ve yeni ihtiyaçlar çerçevesinde tüm çalışanlarımız için plan dışı eğitimler de sağlanmaktadır.

Motivasyon Faaliyetleri

Çalışan memnuniyet anketi, tanıma anketi gibi faaliyetlerin sonucunda elde edilen verilerle motivasyon aksiyon planı hazırlanır sportif, kültürel ve sosyal aktiviteler düzenlenir.

Öneri Sistemi

Genel itibari ile bu eğitim ve faaliyetlerin esas amacı, Teknorot bünyesinde SİS (Sürekli İyileştirme Süreci) düşünce ve davranış tarzını destekleme ve iyileştirme önerilerinin devamlılığını sağlamaktır.

Çalışanlarımız ile beraber grup önerilerine öncelik vererek, fikirleri uygulamada motivasyonun arttırılmasını sağlamaktayız. Bu sayede değerlendirmenin daha kısa sürede ve basit bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlıyoruz.

Çalışanlarımızın mevcut potansiyelleri yakalayarak küçük adımlarla iyileştirmeye teşvik ederek, her geçen gün daha büyük bir aile olarak çevreye, uzmanlık alanımıza ve sektöre katkımız artmaktadır.

Çalışanlar arasında motivasyonu artırmak; takım çalışması ve yardımlaşmayı özendirmek; çalışanların tanınma ve takdir edilmelerini sağlamak amacıyla çalışanların verdikleri öneriler düzenli olarak değerlendirilerek ödüllendirilmektedir.

Teknorot, Daima Önde…

Preloader Lütfen bekleyin
Yeni Ürünler
New items Yeni Ürünleri Görüntüle