logo icon

Laboratuvar ve Testler

Metroloji Laboratuvarı

Gerekli tüm boyutsal ve geometrik özellikleri ölçebilecek / kontrol edebilecek yeterliliğe sahip Metroloji laboratuvarı bünyesinde 3D CNC ölçüm cihazı (CMM), Yüzey Pürüzlülük Kontrol Cihazı, Takım Ayar Projeksiyon Cihazı (Tool Presetter), ile muhtelif konvansiyonel ölçüm ve kontrol ekipmanı bulunmaktadır.

Malzeme-Metalografi Laboratuvarı

Malzeme – Metalografi laboratuvarı kapsamında Çift Kanallı (Demir / Aluminyum) 19 elemente kadar kimyasal analiz yapabilen Spektrometre, , Metalografik numune hazırlama ekipmanı, 500X optik mikroskop, Tane yapısı görüntüleme ve analiz programı, Sertlik Ölçme Cihazları, Çekme – Basma Test Cihazı bulunmaktadır.

Kataforez Laboratuvarı

 

Kataforez Kaplama yapılmış ürünlerin müşteri spesifikasyonlarına uygunluğunun kontrol edildiği Kataforez Laboratuvarında, ETÜV Fırını, Kül Fırını, Darbe Testi Cihazı, Hassas Terazi, pH Kontrolü Ekipmanı, İletkenlik Kontrolü Ekipmanı, Tuz Testi Cihazı ve muhtelif Kimya Laboratuvarı Ekipmanları bulunmaktadır.

Uzman mühendisler tarafından periyodik olarak yapılan kontroller ile prosesin kontrol altında tutulması sağlanmaktadır.

Ömür Test Laboratuvarı

 

Ömür Testi Laboratuvarında, ürün gruplarına göre, özel olarak dizayn edilmiş Ömür Test Ekipmanları mevcuttur. Ömür Testleri, varsa Uluslararası Kabul Standartları ve Müşteri Şartnameleri ya da OE parçası referans alınarak yapılır. Rotil ve Rot başı Ömür Testleri -40 derecelik Soğutma Kabini içerisinde yapılır.

Burç Ürün Grubu Laboratuvarı
Sac Salıncak Laboratuvarı

Binek ve hafif ticari araçlar için süspansiyon ve direksiyon parçaları üretiminde, mevcut kapasiteyle yenileme pazarında Avrupa’nın lideri olan Rodrunner; laboratuvar koşulları ve donanımı bakımından da örnek firmaların başında gelmektedir.

Dünyanın lider üretici firmalarından biri olan Rodrunner, ileri teknolojiyi ve müşteri memnuniyetini daima ön planda tutarak liderlik sıralamasını korumaktadır. Türkiye ekonomisine büyük katkı sağlayan Rodrunner, 2009 yılından bu yana Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşu içinde yer almayı başarmıştır.

Rodrunner, ürünlerinin güvenlik ve fonksiyonel sürekliliğini sağlamak üzere ölçme, kontrol ve test ekipmanlarına bugüne kadar önemli yatırımlar yapmış ve bugün de yapmaya devam etmektedir.

Kendi alanında Avrupa’nın en kapsamlı laboratuvar olanaklarına sahip kuruluşu olan Rodrunner’ın kendi bünyesinde ürün gruplarına ve proseslere özel olarak:

Test Ekipmanları Listesi

A- Metrolojik Testler / Ekipmanlar

 1. CMM – 2 adet
 2. Yüzey Pürüzlülük Ekipmanları – 3 adet
 3. Profil Projeksiyon
 4. Form  Tarama Ekipmanı

B- Metalografik Testler / Ekipmanlar

 1. Kaynak Penetrasyon Ekipmanı,
 2. Spektrometre, (19 element kapasiteli)
 3. Optik Mikroskop, (1000X)
 4. Sertlik Test Ekipmanları (HRC- HB- Shore –A)
 5. Çekme Basma Ekipmanları (2 adet 10 Ton, 2 adet 5 Ton, 1 adet 3 ton, 1 adet 500 kgf)
 6. Tuzlu Sis Kabini

C- Kataforez Prosesi Testleri- Ekipmanları

 1. Kaplama Kalınlığı Test Ekipmanları,
 2. Darbe Testi Ekipmanı,
 3. Cross Cut Testi Ekipmanı,
 4. Otomatik pH metre Ölçüm Ekipmanı

D- Fonksiyonel Uygunluk Testleri – Ekipmanları

 1. Dönme Torku Ekipmanları ve Ünitesi,
 2. Salınım Torku Ekipmanları ve Ünitesi,
 3. Yük Altında Dönme Torku Ölçümü,
 4. Boşluk Testleri,
 5. Toz Lastiği / Kapak Sızdırmazlık Testleri Ekipmanı,

E- Ömür Testleri – Ekipmanları

Rodrunner Laboratuvarları dahilinde 

3 eksen salıncak dayanıklılık testi: Salıncaklar yol testi benzeri 3 eksende teste tabi tutulur. Tümsekler ve çukurlar, sol ve sağ dönüşler, gaz ve fren komutları sisteme yüklenebilmektedir. Tüm sonuçlar orijinal ürün sonuçlarıyla karşılaştırılabilmektedir.

Aşık üretiminde optik sistemli %100 boyutsal kontrol ve Eddy Current ile çatlak kontrolü: Tüm gövdelerin boyut ve çatlak kontrolü yapılabilmekte ve beher aşık için tüm bu kontroller sadece 7 saniyede tamamlanabilmektedir.

Salıncaklar ve denge kolları için geçer-geçmez mastar kontrolleri: En hızlı ve kesin boyutsal ölçüm kontrolüdür.

Preloader Lütfen bekleyin
Yeni Ürünler
New items Yeni Ürünleri Görüntüle